top of page

Güzel Sanatlara Hazırlık

Yüz yüze / online (İstanbul dışı)

Amacımız

 

Yurt içi/dışında tüm lise ve üniversitelerin güzel sanatlar fakültelerine hazırlık döneminde öğrenci hazırlamak; portfolyo dosya çalışmaları, güzel sanatlar liselerine giriş çalışmaları dahil gençlerin başarılı olmaları için onlarla birlikte çalişmak ve geleceğe doğru hazırlanmaktır.

Devlet ve Özel Üniversitelerin bölümleri olan Grafik Sanatlar, Tekstil, Resim Heykel, Seramik, Moda Tasarımı, Geleneksel Türk Sanatları, Çizgi Film ve Animasyon vb.. resim yetenek sınavları ile öğrenci alan Güzel Sanatlar Fakültelerine derecelerle kazandırmak amaçlanmaktadır.

Temel bilgi çalışmaları

 

Karakalemle, ton, ışık/gölge, insan/mekan, perspektiv, imgesel çizimleri ile bakarak/hayalden kompozisyon yerleştirme oran çizimleri…

Süre: en az 12-16 hafta olmalı (haftada 1-2 gün)

Yüz yüze / online (İstanbul dışı)

Bu programların tümünde;

 

Karakalem tekniğinde sınavlarda ihtiyacınız olacak temel bilgiler: oran, yerleştirme, perspektiv, imgesel, ton, plan, ışık-gölge, insan anatomisi, sketching, iç mekan, dış mekan, doku ve kompozisyon derslerini alabileceksiniz. 

• Suluboya, kuruboya(aquarel), pastel boya tekniklerinde çalışmalar yapabilecek çizim dosyanızı zenginleştirebileceksiniz.

• Kültür dersleri ile sınavlarda çıkan genel kültür testleri sorularına hazırlanabileceksiniz. Bu dersler için sanat tarihi, sanatçı ve sanat eseri incelemeleri, önerilen kitap/film listeleri ve takip edilmesi gereken temel kaynakça eğitmenlerimiz tarafından sizlerle paylaşılacaktır. Bu sayede

tüm bölümlerin sınavlarına hazır olabileceksiniz.

Eğitmenlerimiz yetenek sınavları için gerekli olan YGS ve OBP puanlarınız hakkında sizleri bilgilendirecek, gerekli hazırlığı yapmanız konusunda sizlere yol göstereceklerdir.


• Yetenek Sınavlarında geçmiş yıllarda devlet ve vakıf üniversitelerinde çıkmış tüm sınav sorularını çalışabileceksiniz. Mimar Sinan, Marmara, Anadolu, YTU, Kocaeli, 18 Mart, Yeditepe, Işık, Maltepe, Haliç, Doğuş, Kültür, Beykent vb. tüm üniversitelerin 1. aşama ve 2. aşama bölüm soruları eğitim programımız boyunca sizlerle paylaşılacak ve çalıştırılacaktır.

(2010-2022 yılları arasındaki sorular temel alınacaktır.)

Yurtdışında portfolyo hazırlayan öğrencilerimiz, başvuruda bulunacakları ülke/ülkeler ve bölümlerine göre dosyalarını hazırlarken yukarıda bahsettiğimiz derslerin dışında özel dersler görecek, alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından yönlendirileceklerdir. Başvurunuz sırasında ihtiyaç duyacağınız sunum teknikleri, referans yazıları ve dosya formatında dikkat edilmesi gerekenler, çizimlerinizin tamamlanmasından sonra, eğitmenlerimiz gözetiminde son şeklini alacaktır.


• Üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakültelerinde bulunan bölümler, bu bölümlerle kazanabileceğiniz meslekler, mezuniyet sonrası iş imkanları hakkında sohbetler ve bilgilendirici seminerler, müze gezileri, arkeoloji müzesinde çizim ve önemli sergi gezileri atölye çalışmalarımız ile birlikte yaptığımız etkinlikler arasındadır. 

İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi ile, güzel sanatlara hazırlanırken, gelecekte fakültedeki eğitiminiz sırasında alacağınız eğitimler için bir altyapı sahibi olmanıza, bizimle yaşadığınız bu deneyimin sadece karakalem çizim dersi ile sınırlı kalmamasına özen gösteriyoruz. Eğer sizde iç mimarlık, resim, moda tasarımı, endüstri ürünleri tasarımı, çizgi film/animasyon, tekstil, geleneksel Türk el sanatları, sanat eserleri restorasyonu, heykel, seramik-cam, baskı resmi, bileşik sanatlar ve fotoğraf gibi alanlarda meslek sahibi olmak istiyorsanız sizlere yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyarız.

Bilgi ve kayıt için zamanı doğru değerlendirin, bir an önce arayın. 

Atölyede öğrenci çalışmalarından görseller;
bottom of page