top of page

Desen / Yağlı Boya Atölyesi

yüz yüze / online / offline / hobi - paket

  • Her şeye rağmen resme devam, Sanata bağlı, renge tutkun,

  • Resim Atölyesi DESEN çalışmaları

  • İsterseniz Hobi amaçlı, isterseniz MEB onaylı sertifikalı…

  • DESEN / YAĞLIBOYA ATÖLYESİ olarak sizlerin RESİM sanatına duyduğunuz ilgiyi desteklemek istiyoruz.

  • İsterseniz yüz yüze, isterseniz online olarak, yurt içi / yurt dışından katılarak…

  • Karakalem Çizim, Suluboya Teknikleri, Farklı Çizim Materyalleri, Renk Bilgisi, Kompozisyon Teknikleri, Yağlıboya, Akrilik,….

Resim Atölyesi Hakkında Bilgilendirme

Atölyemizin kurucuları Türk resminin en önemli ustalarından Ressam ve Sanat Yazarı Nurullah Berk (1906-1982), Ressam Prof. Sabri Berkel (1907-1993), Ressam Prof. Adnan Çoker'dir.

Resim atölyesinde desen, renk bilgisi, sanat yapıtı analizleri, malzeme ve teknikleri (füzen, suluboya, pastel, yağlıboya, …) çalışmaları gerçekleşmektedir. Genel Sanat Tarihi (Roman, Gotik, Rönesans, Barok, Empresyonizm, … ) görsel anlatımlarla eğitim programı içinde verilmektedir. Ayrıca düzenlediğimiz yurt içi ve yurt dışı gezilerimize katılarak (İtalya, İspanya, Fransa, İngiltere, Mısır, Fas, Amerika vb..) dünyanın en önemli şehirlerini, müzelerini ve bu müzelerde ki muhteşem sanat yapıtlarını yerinde görebilirsiniz.

Atölyemize devam eden katılımcıların düzenlenen karma sergiler veya zaman içinde kendi kişisel sergileri için yaptıkları çalışmalarla eserlerini sergileme olanağı bulunmaktadır. Sizde resim sanatı hakkında bilgi edinmek, pratiğinizi geliştirmek istiyor, bu istediklerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir resim kursu arıyorsanız, İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi tarafından düzenlenen bu çalışmalar tam size göre.

 

bottom of page